Yurtlar

Aydın Öğrenci Yurtları

Aydın öğrenci yurtları Aydın’daki yüzlerce öğrencinin konaklama ihtiyacını karşılıyor. Her yıl yeni öğrenci kabul eden Adnan Menderes Üniversitesi bölgede yer alan köklü üniversitelerden. Bu nedenle Türkiye’nin pek çok şehrinden Aydın’a yeni öğrenci adayları gelmekte. Ancak, kayıt öncesi araştırma yapmak isteyen adaylar, hangi yurtta kalacaklarını bulmak ve aydın öğrenci yurtları bilgilerine ulaşmak istiyorlar.

Aydın il rehberi üzerinde yer alan yurtların iletişim ve konum bilgileri bağımsız olarak tarafımızca elde edilmiştir. Talep edilen yurtlar hakkında ise “onaylı” ibaresi yer almaktadır.

Aydın’a gelmeden önce pek çok öğrenci tereddüt yaşıyor. Yani merak etmeyin. Bunu yaşayan yalnızca siz değilsiniz. Aydın hakkında kısaca bahsetmek gerekirse, son 10 yılda büyümesi hızlanmış olan ve adından da belli olan aydın bir şehir. 

Büyük şehir olmasına rağmen diğer büyük şehirlere nazaran daha ufak kalan kentte, öğrencilerin yapabileceği çeşitli etkinlikler var. Kıyı şeridinde yer alan ilçelere veya İzmir’e gün içerisinde gidip gelebilirsiniz. Biraz Denizli taraflarına gidelim derseniz de yine birçok ulaşım alternatifi ile gezmek çok kolay. Tarihi noktalarından bahsetmiyorum bile. 

Aydın’da okunur mu diyorlar ya, bizce okunur.

! spoiler: Şehri keşfedemeyenler ve yalnızca kafelere gidip 4 yılını burda geçirenler okunmaz diyecekler. 🙂

Adnan Menderes Üniversitesi kampüsü yeni yeni gelişen bir kampüs. Yeni açılan fakülteler ve ek binalar ile kampüs her geçen gün güzelleşmekte. Şehirden uzak olmamasına rağmen biraz yukarıda olduğu için ister istemez bir kopukluk yaşanabiliyor fakat kampüs içerisinde tüm imkanlar mevcut.

ADÜ’de vakit geçirmek ilk başlarda ne yapacağını bilmeyenler için sıkıcı gelebilir. Fakat hem çalışmak hem de kafa dağıtmak isteyenlere güzel bir ortam sağlıyor burası. ADÜ Park içerisinde yer alan kafeler kütüphaneye 5 dakikalık yürüme mesafesinde. İsteyenler işletmelere bağlı kantini de kullanabilir ancak 17.00’den sonra kantinler kapanıyor, ve akşam ders çalışmak isteyenler için kafelerin sağladığı imkanlar gayet keyifli oluyor. Ayrıca sınav dönemlerinde kafelerin yaptığı indirimlerde cabası.

ADÜ Nasıl bir yer gelmeden öğrenemezsiniz biliyoruz, fakat burası alışılması en kolay yerlerden. 

Seni de bekliyoruz 🙂

İlçelere Göre Yurtlar

Aydın'da yer alan yurtları ilçelere göre inceleyin.